BankacılıkKredi Haberleri

60.000 TL Faizsiz İhtiyaç Destek Kredisi Veren Bankalar

60.000 TL Faizsiz ihtiyaç kredisi almak için 2021 şartlarına göre bankalara kredi başvurusu yapabilir ve faizsiz olarak kredisini kullanabilirsiniz.

Kredi kullanmak isteyen herkes kredinin kullanım süresi boyunca belirli oranlarda faiz ödemek zorundadır. Bu durum tüm dünyada geçerli olduğu gibi ülkemizde de geçerlidir. Faiz oranları ülkemizde merkez bankası tarafından belirlenir ve hem kamu bankaları hem de özel bankalar bu faiz oranlarına çok yakın değerlerde faiz uygulaması yaparlar. Kredi kullanmak isteyen herkes farklı sebeplerden dolayı mümkün olduğunca düşük faizlerden yararlanmak istemektedir. Faizin en düşük seviyelerde olması geri ödenecek anaparanın da son derece düşük olmasını sağlamaktadır. Herkes düşük faizleri takip ederken bundan daha güzel olan bir şey varsa o da faizsiz kredi imkânıdır. Faizsiz krediden yararlanmak isteyen kişiler farklı sebeplerle faiz uygulamasını istemiyor olabilirler. Bu gibi durumlardaki müşteriler için bankalar faizsiz kredi seçeneğini getirmişlerdir. Özellikle ülkemizde bulunan katılım bankaları müşterilere bu tip kredileri sunmaktadırlar. Katılım bankaları hem özel sektör bankalarına ait olabileceği gibi hem de kamu bankalarına ait olabilmektedir.

Faizsiz Kredi Nedir?

Hemen her banka müşterisi faizsiz kredi kullanmak istese de kredide faiz olması sebebiyle hiç kredi kullanımı yapmayan müşteriler de mevcuttur. Bu müşteriler farklı görüşleri sebebiyle faiz kullanmak istememektedir. Katılım bankaları da yaptıkları işlemleri herhangi bir faiz uygulamadan yapmaktadırlar. Bu bankalar temelde ülke ekonomisini canlandırmak adına fonlar sağlamak, ticaret ve finansal kiralama gibi yöntemlerle fon kullandırmak gibi işlevleri yerine getirmektedir. Katılım bankaları yatırım sahiplerinin paralarını faizsiz olarak işleterek kar veya zarar durumunun yatırım sahipleri ile geri paylaşılmasını sağlamaktadırlar. Bu yatırımlar sanayi, ticaret gibi farklı endüstrilerde değerlendirilerek kar elde edilmeye çalışılır.

60.000 TL Faizsiz Kredi Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de faizsiz kredi kullanma imkânı sunan 6 adet katılım bankası bulunmaktadır. Bu bankalar özel sektöre ait olabildiği gibi kamu bankalarının kuruluşları da olabilmektedirler. Katılım bankalarının da normal bankalar gibi şubeleri vardır ve müşterilerine verdikleri hizmet son derece benzerdir. Örneğin Türkiye’de birçok müşterisi olan Ziraat Bankası da Ziraat Katılım adı altında bir kuruluşa sahiptir. Ziraat Katılım da aynı Ziraat Bankasında olduğu gibi birçok ilde şubelere sahiptir. Ziraat katılım müşterisi olarak bu bankadan faizsiz kredi kullanmak isteyen müşteriler kendilerine en yakın ziraat katılım şubesine müracaat edebilirler. Bu bankanın dışındaki katılım bankaları ise şu şekildedir: Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası. Bu bankaların hepsinden faizsiz ve 60.000 TL’ye kadar kredi kullanmak mümkündür. Bankalara yapılan başvurularda kişinin gelir durumu önemli bir parametredir. Gelir durumunun iyi olması ve en önemlisi müşterinin garanti bir gelire sahip olması bankalar tarafından sıkça aranan bir özelliktir. Uygun koşulları sağlayan müşteriler gerekli evrakları teslim ettikten sonra kredi başvuruları tamamlanmış bulunmaktadır. Kredi başvurusunun tamamlanmasını takip eden günlerde başvuru sonuçlanır ve kişi uygun şartları sağlaması durumunda 60.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisini 60 ay vade ve sıfır faiz imkânı ile alabilmektedir.

Kara Liste Nedir? En Hızlı Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu