Bankacılık

Akbank Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Akbank hesap açma işlemi nasıl yapılır? En kolay yoldan Akbank hesabı açmak için neler gereklidir? Vadeli hesap hemen açılır mı?

Akbank, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir. Bu nedenle pek çok sayıda müşterisi bulunur. Akbank’ın ilk defa müşterisi olacak olan kişiler veya Akbank’ta yeni bir hesap açmak isteyen kişiler nasıl hesap açıldığını bilmiyor olabilirler.  Bu yazıda vereceğimiz bilgiler, Akbank ilk kez vadeli veya vadesiz hesap açacaklar için rehber niteliğindedir.

Akbank Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Akbank’ta vadesiz veya vadeli bir hesap açmak istiyorsanız, bunu çok kolay ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Akbank’ın her banka gibi hesap açmak için bazı kuralları vardır ve bu kurallar aşağıda yazmaktadır.

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak.
 2. T.C Vatandaşı olmak.
 3. 18 yaşından küçükler yasal valis ile birlikte hesap açabilirler. (Anne ve baba gibi)

Akbank’ta bir vadesiz hesap açmak için şubeye uğramanız gerekir. Akbank’ın şube ağı son derece yaygın ve gelişmiştir, bu nedenle şube bulma konusunda sorun yaşamazsınız. Şubeye giderken aşağıdaki adımları takip etmeyi unutmayınız.

 1. En yakın Akbank şubesine kimlik fotokopiniz ve kimlik kartınız ile gidiniz.
 2. Gişe makinesinden sıra alarak sıranızın gelmesini bekleyin.
 3. Sıranız geldiğinde, ‘’Vadesiz hesap açmak istiyorum’’ veya ‘’ Vadeli hesap açmak istiyorum’’ demelisiniz.
 4. Şube görevlisi, sizlere birkaç form verecektir, hesabınızın açılabilmesi için bu formları imzalamak çok büyük önem teşkil etmektedir.
 5. Formları imzaladıktan sonra hesabınız açılacak ve kartınız teslim edilecektir.

Banka şubesinde hesap açarken, internet şube aktivasyonunu yapmayı da unutmayın, yani internet şube şifrenizi de mutlaka alın, aksi takdirde bankacılık uygulamalarını hem telefonda hem de internette kullanamazsınız. İnternet şube şifresi alabilmek yalnızca şubeye giderek yapılabiliyor, bu nedenle şifreyi almak için en yakın Akbank şubesine gitmelisiniz.

Akbank Vadeli Hesap Açma

Akbank hesap açma isimli rehberimizde sıra geldi vadeli hesap açmaya. Vadeli hesaplar, faiz geliri elde edebildiğiniz hesaplar olduğundan, bu türden bir hesabı açabilmek için mutlaka ama mutlaka, şubeye gitmek zorundasınız. Vadeli hesap açmadan önce, vadeli hesaba dair tüm bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekir.

 1. Vadeli hesaplar faiz geliri elde edebileceğiniz hesaplardır, paranızı yatırırsınız ve paranız hesapta kaldıkça faiz alırsınız.
 2. Vadeli hesapların süresi vardır ve bu süre boyunca hesaptan para çekilemez, çekildiği durumda faiz getirisi silinir, örneğin 1 yıllık vadeli hesap açtığınızda 10.ayda paranızı çekerseniz, 10 aylık tüm faiz getirisinden vazgeçmiş olursunuz.
 3. Vadeli hesap açmak için Akbank’ta 1,000 TL hesap limiti gerekiyor yani en az 1,000TL ile açılabilmektedir.
 4. Vadeli hesabınızın vade süresi ne kadar uzun ise, o kadar çok faiz getirisi elde edersiniz.
 5. Bir ay vadeli hesaptan 100 lira kazandıysanız, iki aylık hesaptan 200 lira kazanırsınız.
 6. Faiz oranlarını öğrenmek için Akbank sitesini kontrol ediniz.

Akbank Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır? konusu da ilginizi çekebilir.

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu