Devlet DestekleriKredi Haberleri

Düşük Faizli Tarımsal Krediler

Düşük faizli tarımsal krediler için 2021 yılı en düşük faizli çiftçi kredi veren bankalar hangileridir? Kredi başvurusu yapmak ve kredi kullanımının avantajları hakkında detaylı rehber.

Son dönemlerde tarım ürünlerine olan rağbetin oldukça arttığını görmekteyiz kişiler gerek organik beslenme gerekse GDO’lu yiyeceklerden uzaklaşma anlamında tarımsal ürünleri oldukça talep göstermektedir. Bu talebin karşılanması adına ise pek çok girişimci ve yatırımcı tarımsal ürünler yetiştirip satmak adına faaliyetlerde bulunmaktadır. Bunu sağlarken bankalardan kredi desteği almak isteyen birçok kişi ise tarımsal Kredi paketlerini öğrenmek istemektedir. Sizlerde düşük faizli tarımsal krediler üzerinde alıştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Düşük Faizli Tarımsal Krediler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Düşük Faizli Tarımsal Krediler

Düşük Faizli Tarımsal Krediler birçok girişimci ve yatırımcı tarafından araştırılan bir konu olmuştur. Üretilen ürünlerin satışı konusunda oldukça çok rağbetin olduğu günümüzde özellikle tarım ürünlerinin ön plana çıktığını dile getirebiliriz. Bu fırsatı büyük kazançları çevirmek isteyen birçok yatırımcı ve girişimci ise yönünü tarıma çevirmiştir. Tarımsal faaliyetler çevresinde iyi bir gelir elde etmek isteyen girişimci ve yatırımcılar ise maddi anlamda destek almak adına bankaların sağlamış olduğu tarımsal kredilere başvuru yapmaktadır. Sizler de düşük faizli ve uygun vade seçenekleri ile birlikte tarımsal kredi edinmek istiyorsanız, yazımızdan başlıklar halinde bu kredilerin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Çiftçilere 100 bin lira Faizsiz Kredi

Çiftçiler 100 bin lira faizsiz kredi günümüzde pek çok girişimci ve yatırımcı tarafından takip edilen bir konu olmuştur. 2015 yılı Resmi Gazetesi’nde yayınlanan kararname ile tarım ve orman bakanlığı 2021 yılı dâhil olmak üzere 0 (sıfır) faiz oranı ile beraber tarımsal kredi sağlayacağını dile getirmiştir. Tarım Bakanlığın bu açıklamasından sonra ise birçok girişimci ve yatırımcı bu krediden faydalanarak tarımsal anlamda ürünler üretmeye yönelmiştir. Geleneksel bitkisel üretim yapan birçok işletme günümüzde 50.000 liraya kadar faizsiz kredi kullanabilmekteydi. Bu krediler ise yaklaşık olarak %50 oranında sübvanse edilmekteydi. Bakanlık tarafından açıklama yapılmasından sonra ise düşük faizli kredi kullanılan üst limitinin iki buçuk milyon TL olarak güncellendiği belirtilmiştir.

Bunun yanı sıra geleneksel hayvansal üretim yapan işletmelerin ise 100 bin liraya kadar faizsiz olarak Kredi kullanılabileceği 100.000 TL kredilerde %50 faiz indirim oranının sübvanse edileceği belirtilmiştir. Düşük faizli kredi kullanımının üst limitinin ise Bakanlığın yaptığı açıklama neticesinde bir buçuk milyon TL olarak belirlendiği söylenmiştir.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi Bakanlık tarafından yapılan açıklamadan sonra oldukça rağbet görülen krediler arasında yer almayı başarmıştır. Yazımızda bahsettiğimiz üzere 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi ne Ziraat Bankası tarafından edinebilirsiniz. Çiftçilerimiz tarafından gerek tarımsal ürünlerin üretimi gerekse hayvancılık üzerine oluşturulan işletmelere verilen bu kredi ile birlikte birçok kişinin avantajlı bir şekilde hizmetlerine devam ettiğini söyleyebiliriz. Kurulan bu işletmelerde koyun, keçi, sığır, manda ve inek yetiştiren ve bu hayvanların et ve sütlerinden faydalanan çiftçiler aynı zamanda tarımsal anlamda üretmiş oldukları buğday, arpa, yulaf, fasulye, domates ve biber gibi çeşitli gıda ürünleri üzerinden de bu krediye sahip olabilmektedirler. Sizlerde tarımsal anlamda kuracağınız bir işletme üzerine faizsiz kredi arıyorsanız 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi sunulan tarımsal kredi paketini Ziraat Bankası aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Faizsiz Tarım / Çiftçi Kredisi Oranları

Ziraat Bankası tarafından sunulan tarım ya da farklı bir değişle çiftçi kredisine Tarım Kredi Kooperatiflerince tarımsal üretime katkı sunan kişiler veya işletmeler ile ayrıca kredi kullandırılmasına ilişkin kararda yer alan kişiler başvurabilmektedir. Çıkarılan yönetmelik kararı gereğince Ziraat Bankası’ndan 100.000 liraya kadar faizsiz bir şekilde krediye ulaşılabilmesi mümkündür. Ancak bu krediler çeşitli oranlarla birlikte müşterilere sunulmaktadır hemen sizlere bu olanlardan bahsedelim.

Ziraat Bankası tarafından sütçülük yapan etçilik yapan veya kombine sığır yetiştiren kişilere yönelik olarak sıfır faiz oranında 100 bin TL tutarında hayvan kredisi sağlanmaktadır. Damızlık düve yetiştiriciliği yapmak isteyenlere yönelik ise %75 faiz oranında olmak üzere kredi desteği sağlanmaktadır. Bu oran küçük hayvancılıkta da %75 olarak belirlenmiştir. Diğer oranlara bakacak olursak, arıcılık işinde bu oran %50, kanatlı kümes hayvancılığı yetiştiriciliğinde %25 ile %50 faiz arasında değişirken, kanatlı damızlık üreten çiftçilere yönelik %75 olarak belirlenmiştir. Su ürünleri yetiştiriciliğinde %50, yaygın hayvansal üretimi için faizsiz seracılığa %75 faiz indirimi, yaygın bitkisel üretime 250 bin TL’ye kadar olmak üzere yarı yarıya faiz indirimi yem bitkisi üretiminde ise bu oran %75 faiz indirimi olarak belirlenmiştir.

[safir_list id=231]

Düşük Faizli Tarımsal Krediler ve Avantajları

Düşük faizli tarımsal krediler çiftçilere birçok avantajı beraberinde sunmaktadır. Üretime katkı sağlamak adına gerek hayvancılık sektöründe gerekse gıda sektöründe hizmet veren işletmelere ve kişilere oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Düşük faiz oranları ve yüksek vade seçenekleriyle beraber Ziraat Bankası tarafından edinebileceğiniz bu krediler, işletmenizi büyütmenize ve sizlerin o dönemki maliyetinizi çıkartmanıza yarar sağlayacaktır. Pek çok girişimci ve yatırımcı tarafından takip edilen bu konu da faizsiz olarak 100 bin TL krediye ulaşabilirsiniz. Günümüzde en çok rağbet edilen ve talep gören kredi türleri arasında yer alan tarım kredisi aynı zamanda birçok çiftçinin yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Sizlerde Ziraat Bankası üzerinden tarım ve çiftçi kredisi ne başvurarak düşük faizlerle ve faizsiz olarak bu krediye başvurabilirsiniz.

Bu içeriğimiz dışında sitede daha önce yer verdiğimiz Ticari Kredilerin Avantajları Nelerdir? konusu da ilginizi çekebilir.

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu