Bankacılık

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Hoş geldin faizi veren bankalar hangileridir? 2021 Güncel faiz oranlarına göre yeni hesap açanlara yüksek faiz veren bankaları listeledik.

Hoş geldin faizi, bankaların vadeli mevduat müşterilerine uygulamış olduğu bir kampanya ürünüdür. Bildiğiniz gibi birikim sahipleri, birikimlerini yüksek faiz oranları ile değerlendirmek isterler ancak bankalar her zaman yüksek faiz veremeyebilirler bu nedenle kısa bir süreliğine yüksek faiz vererek müşterilerin kısa süreli olarak yüksek kazanmasını sağlar ve kendi bankalarına müşterilerini çekerler.  Peki hangi bankalar yüksek hoş geldin faizi veriyor?

Halkbank

Halkbank en yüksek hoş geldin faizi veren bankalar arasındadır. 50 bin TL’lik bir mevduatı Halkbank’ta değerlendirdiğinizde yıllık yüzde 9,75 gibi yüksek bir faiz oranından yararlanabilirsiniz. Söz konusu faiz oranı 50 bin liralık mevduat için geçerli olup, mevduat miktarına göre artabilir.

Vakıfbank

Yüzde 9,50 hoş geldin faiziyle en yüksek faiz veren bankalardan biridir. Kamu bankası olması nedeniyle, birikimlerinizi güvenle Vakıfbank’ta tutabilirsiniz. Vakıfbank yüzde 9,50 vadeli mevduat faizi vermektedir. Birikimlerinizi Vakıfbank’ta değerlendirmek isterseniz, yüzde 9,50 hoş geldin faiz oranı alabilirsiniz.

Fibabanka

Fibabanka da hoş geldin faizi konusunda son derece cömert. Yüzde 9,00 faiz oranıyla 50 bin liralık bir mevduat için aylık 336 lira faiz ödemektedir. Eğer 50 bin liranız varsa ve bu parayı Fibabanka’da değerlendirmek isterseniz, 336 lira faiz getirisi elde edebilirsiniz.

ING Bank

ING Bank bir eskiden en yüksek hoş geldin faizi veren bankalar arasındaydı. Yerini tam olarak koruyamasa da yine de oldukça yüksek faiz verdiğini söyleyebiliriz. Yüzde 9,00’luk bir hoş geldin faiz oranı sunmaktadır. Sizlerde birikimlerinizi ING Bank’ta değerlendirmek isterseniz, böyle yüksek bir faiz oranından yararlanarak birikimlerinizi güvenle değerlendirebilirsiniz.

Enpara

TL’deki değer kaybının artmasıyla beraber Enpara, yüzde 7,00 olan hoş geldin faiz oranını yüzde 7,75’e kadar çıkardı.  50 bin liralık mevduatını Enpara’da değerlendirme isteyenler 289 TL faiz geliri elde edebilmektedir.

TEB

Yüzde 7,50 faiz oranıyla en yüksek faiz veren bankalar arasındadır. TEB, banka şubesinden yapılan vadeli mevduat hesap açılışları için yüzde 2 gibi çok az bir oran kullanırken, internet üzerinden açılan hesaplara yüksek faiz ödüyor. İnternet üzerinden açılmış hesaplara yıllık yüzde 7,50 faiz ödeyen Teb, en yüksek hoş geldin faizi ödeyen bankalar arasına çoktan girdi bile.

Denizbank

Büyük bir özel banka olan Denizbank’ta yaklaşık yüzde 7,00 oranında faiz ödemektedir. Oldukça iyi bir faiz ödeyen Denizbank, 50 bin liralık bir birikim için 262 lira aylık faiz getirisi sunuyor. Sizlerde birikimlerinizi Denizbank’ta değerlendirmeye karar verirseniz, bu denli yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. 

Garanti Bankası

Her zaman en düşük faizi ödeyen bankalardan biri olan Garanti Bankası, yüzde 5,50 hoş geldin faizi ödemektedir. Paranızı 32 gün vade ile Garanti Bankası’nda değerlendirmek isterseniz, 50 bin liralık bir birikim için 205 TL faiz getirisi elde edebilirsiniz. 

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu