Finansal İşlemlerKredi HaberleriKredi Notu

Şubeye Gitmeden Kredi Alabileceğiniz 7 Banka

Şubeye gitmeden kredi kullanabileceğiniz bankalar, acil ihtiyaç anında online sistem üzerinden kredi işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Paraya ihtiyacınızın olduğu ancak bankaya gidecek vaktinizin olmadığı hallerde bankalar, bu yolla müşterilerine bir kolaylık sağlamışlardır. Ancak faiz oranları, vade seçenekleri ve kullanılabilecek kredi tutarları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Geniş vade seçenekleri ile şubeye gitmeden kredi alabileceğiniz bazı bankalar sıralamadaki gibidir.

 • ING BANK
 • Garanti Bankası
 • TEB
 • AKBANK
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • VakıfBank

ING Bireysel İhtiyaç Kredisi

ING Bank şubeye gitmeden kredi kapsamında ayda %0,79’dan başlayan faiz oranıyla 3 aydan 60 aya varan vade seçenekleri 3.000-50.000 TL arası tutarlar için bankanın hem kendi müşterilerine hem de diğer banka müşterilerine şubeye gitmeleri gerekmeksizin sunulmaktadır.

Banka, kendi müşterilerine ING Mobil veya ING İnternet Şubesi’nden başvuru yapma olanağı tanırken diğer banka müşterilerine de kredi başvurularının onaylanmasının ardından evraklarını kurye aracılığıyla tamamlama imkanı tanır. Bu işlemin ardından bankada aktif bir hesabınız bulunmadığından yalnızca “kredi” işlemlerinizi yürütebilmeniz amacıyla ücretsiz bir hesap açılır. Ancak dikkat edilmelidir ki, bu hesabın kredi hariç bir işlem için kullanılması halinde banka, hesabınızı kapatmaz, buna karşılık sizden ücret ve masraf talep etme hakkına da sahip olabilir.

ING Bank ihtiyaç kredisi başvurusundan aranan şartlar şu şekildedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Kayıtlı bir meslek sahibi olmak,
 • Daha önceki kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli şekilde tamamlamış olmak
 • Gelire oranla dengeli kredi veya kredi kartı borçlarına sahip olmak
 • C Merkez Bankası istihbaratında sorun olmamak
 • Haciz kaydının bulunmaması.

Başvurunun onaylanmasının ardından yanınızda bulunan pasaport, kimlik kartı ya da ehliyetten herhangi biri ile gerekli işlemler tamamlanacaktır. Ancak belirtmek gerekir ki gerekli görülmesi halinde banka, gelir durumunu gösteren belge talebinde de bulunabilir.

Garanti BBVA Dijital Kredi

1.000 TL – 100.000 TL arası kredi ihtiyaçlarınız için Garanti Bankası, 3 ila 60 ay vade seçeneği sunmakta ve içinde bulunduğumuz pandemi dönemi süresince geçerli olarak ek bir ücret ya da komisyon ödemeksizin mevcut faizi saklı tutarak taksitlerinizi 3 ay öteleme ve vadeleri 6 aya kadar uzatma fırsatı tanımaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki bu olanak yalnızca banka müşterilerine sağlanır. Diğer bankaların müşterisi olmanız halinde şubeye gitmeden yapacağınız Garanti BBVA internetten kredi başvurularında Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Mobil’den kullanılabilecek maksimum kredi limiti 25.000 TL olarak belirlenmiştir.

Faiz oranını %0,99’dan başlatan banka, müşterinin çalışma durumu ve kredinin çekiliş amacına göre faiz ve vade seçeneklerini düzenler. Bu kapsamda şahıs firması ya da firma ortaklığı geliri olan müşteriler ve ticari amaçla çekilen tüm ihtiyaç kredileri için maksimum vade süresi 36 ay olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra kredi başvurusunda bulunan tarafın ücretli çalışan ya da serbest meslek sahibi olması halinde gerekli gördüğü takdirde kefil isteme hakkına da sahiptir.

Başvurular, belirtilen kanallar aracılığıyla yapılabilmektedir:

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığında “Başvurular” bölümüne gidildikten sonra karşınıza çıkacak olan “İhtiyaç Kredisi” sayfasından,
 • Garanti BBVA Mobil’de ise sırasıyla “Bankacılık İşlemleri”, “Başvurular” ve “Kredi Başvuruları” adımlarıyla,
 • Ve son olarak 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi ya da 444 0 335 Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’nı arayarak başvurunuzu yapabilrisiniz.

Başvuru aşamasında yalnızca nüfus cüzdanınızın ve gelir belgenizin yanınızda bulunması yeterli olacaktır.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

18-65 yaş arası herkese kefil ya da teminat gösterme şartı olmaksızın sunulan CEPTETEB anında ihtiyaç kredisi imkanı %0,89’ dan başlayan faizlerle tüm TEB Bankası müşterilerine sunulmaktadır.

1.000 ila 50.000 TL arası tutarlarda 3 aydan 36 aya varan vade seçenekleriyle şubeye gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç duyulan krediye tek tıkla ulaşılması mümkün kılınmıştır.

Bunların yanı sıra banka, kendi müşterisi olmayanlara da “Hoş geldin faizli kredi” olanağı tanır. %0,79’ dan başlayan faiz oranı Findeks Kredi Notu 1850 ve üzeri olan herkesin kullanımına uygundur.

Başvurular, TEB Bankası müşterisi olmanız halinde İnternet Şubesi’nden yapılmaktadır. Ancak bankanın müşterisi değilseniz, bankanın internet sitesinden başvurunuzu oluşturmanızın hemen ardından CEPTETEB Destek Merkezi tarafından aranır ve size uygun bir ziyaret tarihi belirlersiniz. Bunun üzerine Müşteri Temsilcisi tarafından, belirlenen gün ve saatte düzenlenecek ziyaret sonrasında kredi işlemleriniz tamamlanmış olur.

Ödemeler her ay CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Şube, CEPTETEB Destek Merkezi ve TEB ATM’lerinden eşit taksitli olacak şekilde yapılır.

AKBANK Direkt Kredi

AKBANK kolay kredi olanağı yalnızca AKBANK müşterilerine sağlanmış bir kolaylıktır. T.C. vatandaşlığı bulunan ve AKBANK şifresine sahip olan tüm banka müşterileri, 3-60 ay arası vade olanaklarından 1.000 TL’den 40.000 TL’ ye kadar şubeye gitmeden kredi fırsatından yararlanabilirler. 40.000 TL üzeri krediler için ise şubeye gidilmesi zorunlu tutulmuştur.

Faizler %1,03’ ten başlamakta ve gerekli görülmediği takdirde kefil de talep edilmemektedir.

Çekebileceğiniz kredi tutarını öğrenebilmek için Akbank Mobil’e giriş yaptıktan sonra telefonunuzu sallamanız yeterli olacaktır. Bunun yanında akbank.com.tr adresinden de kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Ertelemeler ise ilk ödemede en çok 92 gün ile sınırlı tutulmuştur. Kredinizi 3 ay ertelemeniz halindeyse maksimum vade 57 ay olacaktır.

Direkt Kredi başvuru yolları aşağıdaki gibidir.

 • Akbank Mobil
 • İnternet Sitesi
 • 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankası tarafından sunulan İş Bankası online hızlı kredi kolaylığı 50.000 TL’ ye kadarki tüm bireysel ihtiyaçlar için kullanılmaya uygundur. Faizler %0,89’ dan başlıyor olsa da faiz oranında; müşteri bilgileri, kredi tutarı ve vade seçeneğine de bağlı olarak değişiklik olabilmektedir.

Maksimum vade 60 ay olarak belirlenmiştir ancak bunun yanında ödemeleri 3 aya kadar erteleme seçeneği de eşit taksitli ödemelerde mevcuttur. Ayrıca maksimum 90 gün olarak belirlenen ödemesiz dönemli krediler de banka tarafından müşterilerine sunulur. Fakat bu krediler bankamatiklerden yapılan kredi başvurularında geçerli değildir.

Bankanın müşterisi değilseniz, T.C. numaranızla isbank.com.tr adresinde bulunan “Anında Şifre” sayfasından kendinize bir şifre oluşturduktan sonra şubeye gitmeden kredi çekme olanağına sahip olabilirsiniz. Süreç içerisinde yalnızca nüfus cüzdanı ve cep telefonunuzu yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından krediniz, İş Bankası vadesiz TL hesabınıza aktarılır. Ödemeler, hesabınızda yeterli tutarın olması halinde otomatik olarak gerçekleşir. Bunun haricinde İşCep, İnternet Şubesi veya Bankamatikler yoluyla da ödeme yapabilme yolu açık tutulmuştur.

Anında kredi başvurusu yapabilmek için şu adımlardan birini takip etmek yeterli olacaktır.

 • İşCep – Krediler – Anında Kredi Başvuru,
 • İnternet Şubesi – Kredilerim – Anında Kredi,
 • Bankamatik – Daha Fazlası – Anında Kredi ve Anında Ek Hesap

QNB Finansbank Hazır Kredi

Hazır kredi, Ek Hesap limitine bağlı bir ek kredi olduğundan yalnızca bankanın kendi müşterilerine tanınmış bir haktır.

2 aydan 60 aya varan vade seçenekleri ile 200 TL ve 100.000 TL arasındaki tüm ihtiyaçlarınız için aylık faizi %1,25 olan QNB Finansbank şubesiz kredi olanağı yalnızca taksitli kullanımlara uygundur.

Bunun yanı sıra gecikme faizi oranı %1,55 olarak belirlenmiştir.

Kredi başvuruları için kullanılabilecek araçlar şunlardır:

 • Çağrı Merkezi,
 • ATM,
 • QNB Finansbank Cep Şubesi
 • İnternet Şubesi

 VakıfBank Anında Kredi

Şubeye gitmeden kredi kullanabilmek için VakıfBank Mobil’in bireysel segmentte müşterisi olmak yeterlidir. Anında Kredi; 7/24, tüm resmi tatiller ve hafta sonları da dahil olmak üzere kullanıma uygundur.

Maaşlarını bankadan alan müşteriler aylık %1,05 faizle 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilme hakkına sahipken almayanlar ise %1,20 faiz oranıyla 9.000 TL’ ye kadar VakıfBank online kredi kullanabilirler.

Minimum vade 3 ayken maksimum vade 60 ay ile sınırlandırılmıştır.

Anında Kredi’ye başvurmak adına iki seçenek sunulmuştur.

 • Mobil Bankacılık üzerinden “Başvurular”, “İhtiyaç Kredisi Başvurusu” bölümündeki gerekli formları doldurarak,
 • İnternet Bankacılığı sayfasındaki menüde yer alan “Başvurular”, “İhtiyaç Kredisi Başvurusu” ekranındaki boş alanları tamamlayarak başvurabilirsiniz.

Online sistem üzerinden kullanılan tüm krediler için taksit ödeme, erken kapama, ara ödeme ve cayma gibi işlemler şubelerden gerçekleştirilir.  Bununla beraber başvurulan krediye ilişkin belgeler, talebin çağrı merkezine ya da şubeye iletilmesinin ardından müşteri adreslerine postalanacaktır.

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu