BankacılıkKredi HaberleriKredi Notu

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar var mı? Günümüzde hemen herkesin acil nakit ihtiyaçları olabilmektedir. Söz konusu nakit ihtiyaçlarımızı hemen hepimiz bankalardan kredi alarak karşılamaktayız. Bankaların bizlere kredi vermesi için eskiden şubeye gitmek ve en az 1 saat detaylı bir şekilde şubede kredi notu ve gelir incelemesi yapılması gerekirdi. Şu an ise böyle şeylere ihtiyaç yok ve insanlar oldukça kolay bir şekilde şubeye gitmeden kredi alabiliyorlar. Peki Şubeye gitmeden kredi veren bankalar  hangi bankalar kredi alma imkanı veriyor?

Hangi Durumlarda Kredi Almak İçin Şubeye Gitmek Gerekir?

 1. Genelde bankaların hemen hemen yarısında kredi çekebilmek için şubeye gitmek gerekmektedir.
 2. Bazı bankalarda müşteri olsanız da olmasanız da her halükarda kredi çekmek için bankaya gitmeniz gerekmezken, bazı bankalar ise sadece mevcut müşterilerine kredi vermek için bankaya gelmesini şart koşmaz.
 3. Eğer kredi notunuz iyi değilse ve geliriniz düşükse yani banka kredi verme konusunda kararsız kalmışsa sizi yüzde 90 ihtimalle şubeye çağıracaktır.

Hangi Bankalar Şubeye Gitmeden Kredi İmkanı Veriyor?

Enpara

Kredi notunuz iyiyse şubeye gitmenize gerek kalmadan sms ile veya internet bankacılığı üzerinden yapılacak bir başvuru ile hızlı bir şekilde Enpara’dan kredinizi alabilirsiniz. Söz konusu kredi çok hızlı bir şekilde yapılacak başvuru ile verilebilmektedir. Enpara’dan kredi alabilmek için aşağıdaki şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

 1. 18 yaşını geçmiş olmanız gerekir.
 2. Kredi notunuzun iyi olması gerekir.
 3. Gelir belgenizin kredi almak için yeterli seviyede beyan edilmesi gerekir.
 4. Daha önce adınıza bir icra kaydı açılmamış olması gerekir.

Yukarıdaki şartları sağlayabilen her vatandaş oldukça hızlı ve bir o kadar da kolay bir şekilde Enpara’dan kredilerini alabilmektedirler.

TEB

Türk Ekonomi Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir. Söz konusu banka internet üzerinden, şubeye gitmeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde kredi almanıza olanak sağlamaktadır. TEB kredi başvurusu için tek yapmanız gereken cepteteb uygulamasını indirmek ve hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunmak, bu şekilde kredinizi hemen hesabınızda görebilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası’nın söz konusu kredi için birtakım şartları bulunmaktadır.

 1. 18 yaşını geçmiş olmak.
 2. Kredi için yeterli seviyede gelirinizin olması.
 3. Kredi notunuzun yeterli seviyede yüksek olması.
 4. Sigortalı bir işte çalışıyor olmanız ya da vergi beyan ediyor olmanız gerekir.

Aktifbank

Aktifbank en kolay kredi veren bankalardan biri olduğu için, Aktifbank üzerinden kredinizi hızlı bir şekilde şubeye gitmeye gerek kalmadan alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Aktifbank’ın herhangi bir şubesi yok, fakat şube görevi gören acentaları veya bayileri var. PTT başta olmak üzere pek çok kurum, Aktifbank’ın acentalığı görevini üstleniyor ve bu şekilde kolay kredi imkanı sağlıyor. Aktifbank, herhangi bir şubeye gitmeye gerek kalmadan 30 bin TL’ye kadar krediyi banka hesabınıza veya Ncard’ınıza yatırmaktadır. Bu şekilde çok kolay kredi alabilirsiniz. 

Garanti Bankası

Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olan Garanti Bankası’nda çok kolay kredi sahibi olmanızı sağlıyor. Mevcut şube sayıları 3 binin çok üzerinde olsa da Garanti Bankası bu şubelerin hiçbirine uğramadan krediyi sizin ayağınıza getiriyor. Söz konusu krediyi alabilmek için, Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir, aksi takdirde kredi alamıyorsanız, bankanın vermiş olduğu kredinin toplam tutarı ise yaklaşık 15 bin TL. Yani, 15 bin TL’ye kadar limitli krediyi çok rahat bir şekilde alabiliyorsunuz.

İş Bankası

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar listemizde sonuncu sırada İş Bankası var. Söz konusu banka 30 bin TL’ye kadar limitli krediyi hiçbir şekilde şubeye gitmeye gerek kalmadan size ödemektedir. Söz konusu kredinin alınabilmesi için, İş Bankası müşterisi olunması gerekmekle beraber, 18 yaşını geçmiş olmak, T.C Vatandaşı olmak ve krediyi ödeyebilecek yeterlilikte gelir sahibi olmak gerekiyor. 

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu