BankacılıkKredi Haberleri

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Günümüzde pek çok insan, güneşlenmek, güzel bir vakit geçirmek için egeye veya akdenize tatile gitmektedir. Standart bir haftalık bir tatil yapmanın bedelinin neredeyse 10 bin lira olması, insanları kredi çekmeye itiyor. Herkesin tatil yapacak kadar birikmiş parası olmayabilir, ancak bankalar tatil yapmak isteyen bireyleri unutmuyor ve tatil kredisi veriyor. Peki tatil kredisi veren bankalar hangileridir? Tatil kredisi tutarı kaç liradır. Tatil kredisi nasıl alınır?

Tatil Kredisi Şartları Nelerdir?

Tatil kredisi veren bankalar, söz konusu kredileri belli başlı bazı şartlar dahilinde verebiliyor, işte o şartlar

 1. 18 yaşını geçmiş olmak
 2. Kredi notunun 1300 puandan yüksek olması
 3. Aylık elde edilen gelirin, kredi taksitlerini ödeyebilecek seviyede olması

Akbank Tatil Kredisi

Tatil kredinizi Akbank’tan almak ister misiniz?  3 aya kadar kredi borcu erteleme imkânı sunan Akbank, sadece yaz mevsimi için geçerli kredilerde 75 bin TL’ye kadar tatil kredisi ürünü sunabilmektedir. Kredilerin maksimum vadesi 60 ay olmakla beraber, 138 TL kredi sigorta bedeli ve alınan kredinin yüzde 0,5’i kadar da tahsis ücreti alınacaktır. Aldığınız krediyi 3 aya kadar uygun faiz oranları ile erteleme imkânınız da bulunuyor, aldığınız krediyi dilediğiniz zaman erteleyebilirsiniz.

[safir_list id=276]

Yapı Kredi

Tatil kredisi veren bankalar arasında Yapı Kredi bankası da var. Söz konusu banka 60 ay vadeli tatil destek kredisini tüketicilerine uygun faiz oranları ile sunmaktadır. T.C kimlik ve aylık gelir bilgisi girişi yaparak hızlı bir şekilde kredi almak mümkün olmaktadır. Bunun için, T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak aylık gelirinizi yazın ve 4411’e sms gönderin. Bu şekilde oldukça hızlı kredi alabilirsiniz. Kredi koşulları, ihtiyaç kredileri ile aynıdır, bu nedenle ihtiyaç kredisindeki şartlar ve limitler, tatil destek kredileri için de geçerlidir. Alacağınız kredinin geri ödeme tutarı en fazla aylık gelirinizin 30 katı kadar olabilir. Yani 3,000 TL gelir elde eden biri, faizler ve vergiler dahil 90 bin TL’ye kadar kredi alabiliyor.

İng Bank

Tatil destek kredisi veren bankalardan biri de ING Bank’tır. Söz konusu banka, ihtiyaç kredi şartları ile aynı şartlarda kredi ürünü sunduğundan, kolay ve hızlı bir şekilde kredi ürünlerinden faydalanabilmek mümkün olmaktadır. Söz konusu bankanın vereceği kredi ürünleri için aşağıdaki belgeler gerekmektedir.

 1. T.C Kimlik kart veya belgesi
 2. Vatandaş olmayanlar için oturum izni
 3. İkametgâh belgesi
 4. Son 3 aylık fatura dökümü
 5. Özel sektörde çalışan bireyler için maaş dökümleri
 6. Gelir belgesi veya vergi beyannamesi

Fibabanka

Fibabanka da tatil destek kredisi veren bankalar arasındadır. En az 3 bin lira, en fazla 20 bin lira kredi verebilmektedir. Söz konusu kredi ürünleri, yalnızca Türkiye’de yapılacak olan tatiller için geçerli olmaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredi ürünü olan Vakıfbank tatil destek kredisi, 30 gün içinde harcanacak tatil kredileri için geçerli olmaktadır. Söz konusu banka 3000 TL’ye kadar olan kredilerde gelir belgesini şart koşmazken, 3000 TL üstü kredilerde ise gelir belgesi talep etmektedir. Söz konusu kredi tüm Vakıfbank şubelerinden alınabilir ve kredinin toplam vadesi 24 ay olmaktadır.

Tatil Kredisi Neden Alınmalı?

 1. Eğer cebinizde iyi bir tatil yapacak kadar bir para yoksa, sizin için tatil kredisi çok uygun bir şey olabilir.
 2. 3 ay boyunca erteleme özelliği bulunduğundan tatil yaparken borç düşünmemenizi sağlar.
 3. Uzun süreli verildiğinden, kolay ödeme avantajı barındırmaktadır.

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu