Kredi Notu

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama – Kesin 2 Yöntem

Ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır? Ücretsiz kredi notu sorgulama için 2021 yeni yöntemler nelerdir? En garantili şekilde ücretsiz kredi puanı nasıl öğrenilir?

Ücretsiz kredi notu sorgulama mümkün mü? Kredi notu, kişilerin finansal borç ödeme alışkanlıklarını ölçen bir ölçüttür. Kredi notu kötü olan bireyler, bankalardan kredi veya kredi kartı alırken zorluk çekerler. Kredi kartınızla taksitli bir şeyler satın almak istediğinizde de yine en önemli ölçüt olarak kredi notu kullanılmaktadır. Bu nedenle kredi notu çok önemlidir. Kredi notu, genelde ücretli bir şekilde sorgulanabiliyor olsa da yine de ücretsiz sorgulama yapabileceğiniz bazı araçlar da bulunmaktadır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Kanalları

 1. Banka şubeleri
 2. Senetle Satış Yapan Mağazalar

Ücretli Kredi Notu Sorgulama Kanalları

 1. Findeks
 2. Banka İnternet Şubesi

Banka Şubeleri ile Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 

Ücretsiz kredi notu sorgulama için banka şubelerini kullanabilirsiniz. Fakat bunun için birkaç şey yapmanız gerek.

 1. En yakın banka şubesine gidin.
 2. Kredi başvurusunda bulunun.
 3. Kredi başvurusunun ilk süreci, kredi notu incelemesidir. Müşteri yetkilisi, kredi notunuzu inceler ve kredi verilip verilemeyeceğini daha ilk etapta kredi notuna göre belirler.
 4. Eğer kredi notunuz iyiyse krediye onay alırsınız, kötüyse alamazsınız.
 5. Krediniz onaylansa da onaylanmasa da banka görevlisine kredi notunuzu sorabilirsiniz.
 6. İlgili banka görevlisi, size kredi notunuzu söyleyecektir.
 7. Bu şekilde bedava kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

Senetle Satış Yapan Mağazalar

Senetle satış yapan pek çok mağaza, size bir şeyler satmadan önce kredi notunuzu sorgular ve bu işlem için sizden bir ücret almasa da firma bu işlem için ücret öder. Öncelikle en yakın beyaz eşya bayisine veya senetle satış yapan herhangi bir bayiye gidin. Satın almak istediğiniz şey çok ucuz olursa, kredi notunuza bakmayabilirler, bu nedenle taksitle satın alma yapacağınızı söylemeli ve buna göre bir fiyatta ürün seçmelisiniz.

 1. Görevli, öncelikle sizin iş durumunuzu sorar. Yani sorgulama yapmadan önce, kendi analizleriyle, senetle bir şeyler alıp alamayacağınızı analiz etmeye çalışır.
 2. Eğer bir işte çalışmıyorsanız, kesinlikle herhangi bir şekilde senetle bir şeyler satın alamazsınız.
 3. Maaşınızın da alacağınız şeyi ödemeye yetmesi gerekir, örneğin aylık taksidi 600 lira olan bir ürün, yüksek ihtimalle 3 bin liranın altında maaş alan birine verilmez.
 4. Tüm bunlar sorgulandıktan sonra, kredi notunuzu sorgularlar, bu gibi firmalar genelde, findeks firmasıyla anlaşmalıdırlar, bu nedenle çok az ücretlerle sorgulama yapabilirler.

Ücretli Kredi Notu Sorgulama Araçları

Ücretli bir şekilde kredi notunuzu sorgulayabileceğiniz araçlar da bulunmaktadır, ancak bedava kredi notu sorgulama için sadece iki yöntem bulunuyor. Eğer ücret ödeyerek kredi notunuzu sorgulamak isterseniz, aşağıda bunun için ilgili yöntemleri yazdık.

 1. Findeks, bireysel kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir.
 2. Findeks’in sitesine girerek, üye olmadan tek seferliğe mahsus, 6 TL+KDV karşılığında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.
 3. Eğer kredi notu yükseltme sürecinde iseniz ve kredi notunuzu sürekli görmeniz gerekiyorsa, abonelik alabilir ve sınırsız kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.
 4. Ücretsiz bir şekilde kredi notu sorgulaması yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise, bankanın internet şubesidir.
 5. Bankalar tek seferlik ücrete mahsus olmak kaydıyla kredi not sorgulamasına izin vermektedirler.
 6. Hızlı bir şekilde kredi notunuzu sorgulamak için, bankadan bankaya göre değişmekle beraber, bankanın internet şubesine girerek 8-10 TL arası ücret ödemesi yapıp kredi notunuzu hemen sorgulayabilirsiniz. 
 7. Bu şekilde not sorgulaması yaparak hızlı bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilir ve finansal geleceğinizi buna göre planlayabilirsiniz. 

 

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu