Bankacılık

Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme ve Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye öğrenme ve Ziraat Bankası SMS ile bakiye öğrenme rahatlıkla kısa mesaj yoluyla yapabileceğiniz işlemlerin başında geliyor.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve bankaların da bu teknolojik gelişmelere ayak uydurmasıyla birlikte, artık bir çok işlemimizi internet üzerinden rahatlıkla halledebiliyoruz. Gerek internet bankacılığı, gerekse cep telefonlarımızda kullanabildiğimiz mobil uygulamalar sayesinde bir çok sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Sadece sorgulama işlemleri değil, başvuru ve başvuru takibi gibi işlemlerinizi de internetten yapabiliyorsunuz.

Ziraat hesap bakiyesi sorgulama işlemi de rahatlıkla öğrenebileceğiniz işlemlerden biri. İsterseniz SMS, isterseniz internet bankacılığı, isterseniz de müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini tercih edecek olursanız, bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızla aramanız işlemin daha çabuk sonlanmasında yardımcı olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Öğrenme, müşteri memnuniyeti ve işlemlerin kolaylığını sağlamak için bir çok yeniliğe imza atan bankalardan birisi. En büyük yenilikleri de internet bankacılığı üzerinde yapan Ziraat Bankası, hesap bakiyesi dahil olmak üzere bir çok işleminizi tek tıkla yapmanızı sağlıyor. Sadece hesap bakiyesi değil, bir çok işlemi de farklı kanallar üzerinden halledebiliyorsunuz. Hesap bakiyesi öğrenebileceğiniz ve diğer bankacılık işlemlerinizi sorgulayabileceğiniz bankacılık kanallarından bazıları şunlardır;

 • Müşteri Hizmetleri (Çağrı Merkezi)
 • İnternet Bankacılığı
 • Mobil Uygulama
 • Şubeler
 • ATM’ler

Üstteki banka kanalları sayesinde, bir çok işleminizi dakikalar içinde halledebiliyorsunuz. Eskiden sadece şubelerden yapılan bir çok işlem de dahil olmak üzere, sürekli olarak kullandığımız bankacılık uygulamalarını ATM, internet bankacılığı ve müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebiliyoruz. Şimdi gelelim Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama nasıl yapılır tüm detaylarını anlatmaya.

Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme Telefon Yoluyla

Çok sık kullanılan ve en çok sorgulama yapılan kanallardan birisi çağrı merkezi. Özellikle emekliler, internet bankacılığı kullanmayan veya kullanma konusunda deneyimi olmayan kişiler çağrı merkezini arayarak hesap bakiyesini sorgulayabiliyor. Eskiden bakiyenizi öğrenmek için müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekirken, artık sesli yanıt sistemi sayesinde hiç beklemeden hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

 • Ziraat Bankası Çağrı Merkezi
 • 0850 220 00 00
 • 444 00 00

Ziraat İnternet Bankacılığı ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

Yine en yaygın kullandığımız, en kolay sorgulama yöntemlerinden birisi de internet bankacılığı ve mobil uygulama. Ziraat Bankasının sunduğu hizmetlerin tamamını sorgulayabileceğiniz gibi, vadeli ve vadesiz tüm hesaplarınızdaki bakiyeyi görebilir, hesap hareketlerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz internet bankacılığından hesap ayarlarına girebilir, hesap ayarlarından bildirimleri açarak para geldiğinde bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası bakiye öğrenme işleminin haricinde internet bankacılığı ve müşteri hizmetlerinden hesap hareketlerini de sorgulayabiliyorsunuz. Sorguladığınız bilgileri ise telefonunuza indirebilir, telefonunuz desteklemiyorsa mail olarak gönderilmesini de sağlayabilirsiniz.

Bildirimleri açmak için;

 • Ziraat internet bankacılığına giriş yapılır
 • Hesap ayarları menüsü açılır
 • Bildirim ayarlarına giriş yapılır
 • Hesap ekranından bakiye bildirimleri açılır.

Ziraat ATM’lerinden Hesap Bakiyesi Öğrenilir Mi?

Ziraat Bankası ATM’lerinden hem kartlı, hem de kartsız olarak bir çok işlem yapabilirsiniz. Eskiden ATM’ler sadece para yatırma / çekme aracı olarak kullanılırken, artık kredi başvurusu bile yapabileceğiniz cihazlar haline geldi. Fakat ATM ile hesap bakiyesi sorgulamak istiyorsanız, banka kartınızın mutlaka yanınızda olması gerekiyor. Haricinde kartsız işlemler menüsünden hesabınıza para yatırabilseniz de, bakiye sorgulama yapamazsınız.

Ziraat Bankası Şubelerinden Bakiye Sorgulama

Bildiğiniz üzere, şubeler tüm bu işlemlerin hepsini gerçekleştirebileceğiniz yerlerden birisi. Şubelerden tüm işlemlerinizi kimlik belgeniz yanınızda olması şartıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda şubeye gittiğinizde, hesap cüzdanı da alabiliyorsunuz. Eskimiş gibi görünen bir yöntem olsa da, ödemelerinizi ve tüm hesap hareketlerinizi bu şekilde rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Ayrıca Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ

Kredi ve finans konularında araştırmalar yapmaktan hoşlanırım, araştırmalarımda öğrendiğim bilgileri akıcı ve öğretici şekilde okurlarımla paylaşırım. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. İçeriklerim ve banka sorunlarınız ile alakalı her şeyi bana iletişim bölümünden ve konu altındaki yorum formlarından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu